Kulinarična vizitka (prej: ogorčeni gostinec)

neznan uporabnik
tema odprta - 16. nov 2000 13:09 | ogledi: 2.853 | odgovori: 21

Kot gostinec sem zelo ogorčen nad pristranskim ocenjevanjem gostiln in restavracij. Menim, da je to ene vrste obrekovanje, ker se ocenjuje le v korist tistih gostincev, ki so prijavljeni na vašo rubriko.

Damjan

neznan uporabnik

16. nov 2000 13:09

Spoštovani Damjan Ponovno smo pregledali vse ocene gostiln in lokalov in zopet ugotovili, da prevladujejo dobre ocene in pohvale. Nad tem smo bili na začetku ocenjevanja prijetno presenečeni, saj smo se bali, da bodo ljudje le znašali svojo slabo voljo na te strani, to pa ni namen. Namen je pohvala ali konstruktivna kritika, ki bi tudi vam gostincem dala pozitivno povratno informacijo, v čem ste lahko boljši. Praviš, da pristransko ocenjujemo lokale, ki so priglašeni na Kulinarično Slovenijo. V tem trenutku je na naših straneh 86 ocen, od tega le 6 o gostilnah, ki so priglašene na naše strani. Če bi tvoja trditev držala, bi bilo 6 dobrih in 80 slabih ocen. Slabih ocen pa je zelo malo. Nek obiskovalec se je pred nekaj tedni jezil, da ocenjevalci tako dajejo samo štirice in petice. Ti pa praviš, da se ocenjuje le v korist gostincev na KulSlo, kar bi pomenilo, da je večina ocen slabih. Morda si ponovno ogledaš ocene, pa boš opazil, da jih veliko prostor namenjen "nismo bili zadovoljni" pusti kar prazen. Ker pa žal ne živimo v popolnem svetu, tudi vsi gostinci niso popolni. Z ocenjevanjem želimo prikazati prostor za izboljšavo. Na mojo veliko žalost, pa obiskovalci pretežno ocenjujejo lokale, ki niso prijavljeni na KulSlo, tako da je do njihovega naslova težje priti, čeprav si ljudje to želijo (zaradi pohval). Ocena pa je seveda stvar posameznika. Nikoli nisem trdil, da so na naših straneh objavljene strokovne ocene ekspertov. Ocenjujejo ljudje, eni tako, drugi drugače. Opozorilo o pristranosti je objavljeno na začetku rubrike ocenjevanje. Vabim tudi vse, ki bi želeli sami kaj napisati na to temo, da nam napišejo pismo. Lep pozdrav vsem, tebe Damjan pa vabim, da se nam pridružiš, pa ne zaradi boljših ocen, ampak zato, da bodo naši obiskovalci lahko v živo preizkusili tudi tvojo kulinarično ponudbo. Jernej

neznan uporabnik

13. dec 2000 14:43

G. Damjan, slučajno je naša restavracija članica KulSlo in je bila dvakrat ocenjena in sicer smo enkrat dobili zelo dobro enkrat pa slabo oceno, tako da vaša teza ne drži. Večji problem pa je, da nekateri res stresajo svojo slabo voljo v te ocene in lokala ne ocenijo konstruktivno ampak udrihajo vsepovprek. Vsekakor si želimo konstruktivnih kritik, če si jih zaslužimo. Seveda pa se tudi pohval ne branimo. Lep pozdrav! Kristina

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

23. feb 2002 23:17

O kritikah lokalov Bom še jaz rekla eno o tej temi: Obrekovanje je eno, kritika pa drugo - tretje in ne najmanj pomembno pa je izbira lokala: če greš v lokal, ki je (samo na primer) specilaiziran za določeno vrsto hrane, recimo ribja restavracija, pa tam želiš naročiti dunjaca ali ocvrtega piščanca, boš lahko razočaran nad marsičem: da tega ni v ponudbi, da boš na to jed dolgo čakal, da mogoče ne bo tako dobra kot v tvolji domači gostilni, kjer to jed pripravljajo vsak dan in je po tvojem okusu ipd. Torej: v ribji restavraciji naročaj morsko hrano, na kmečkem turizmu pečenko, narezek ali obaro, v kitajski kitajsko hrano... Kritika je upravičena , če je hrana nekvalitietna ali slabo pripravljena, če je osebje neprijazno, če... Mene osebno zelo moti ravno to, da v lokalih, kjer bi morala biti ponudba takšna in takšna, to ni. Da je na jedilniku vse mogoče, ko pa naročiš pa ni tega in onega in se na koncu izbira zredči na klasične zrezke, ocvrtega piščanca, pomfri in nekaj vrst solate. So pa še izjeme! svetladom

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. feb 2002 11:21

Nase ocene lokalov sluzijo obvescenosti nase druscine in nikakor v skodo ocenjenih lokalov. Nekajkrat sem ze omenil gostincem, lastnikom lokalov, vclanitev v Kulinaricno Slovenijo in dobil odgovor, da jih clanstvo ne zanima, ker ne prinasa nobene koristi in da ne zelijo podpirati nekak debatni klub. Osebno sodim, da so gostinci v prvi vrsti nasi PRIJATELJI. Vsi gostinci, clani ali neclani Kulinaricne Slovenije, so ocenjevani tako, kakor je nakljucni ocenjevalec dozivel lokal. Tako sem ocenjeval tudi jaz! V kolikor je katerega med njimi prizadela ocena njegovega lokala, se pac naj potrudi in resi kriticne zadeve kvalitete hrane , kulinarike in postrezbe. Le kako bi pritegnili vec gostincev v dialog oz. v clanstvo Kulinaricne Slovenije? Mogoce pa si bo Jernej omislil kaksno ocenjevalno enoletno plaketo za NASE GOSTINCE, na vhodu v tak lokal in vse opozarjala na kvaliteto lokala KULINARICNE SLOVENIJE. Nekaj bo treba storiti! Tudi mi aktivni in neaktivni internetovci Kulinaricne Slovenije bi morali prispevati k cimboljsem medsebojnem razumevanju med nami in gostinci in le te vzpodbujati k clanstvu ob vsaki priliki obiska lokala. Take akcije pa naj bi ne vplivale na oceno lokala! Lep pozdrav vsem Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. feb 2002 11:47

Gostinci ne želijo podpirati debatnega kluba? Mislim, da ima gostinec kar nekaj od včlanitve, predvsem, če je "priden" in pošilja obvestila jih vidi preko 20.000 obiskovalcev na mesec. Mar to ni dovolj? Prav tako menim, da imamo dovolj kvalitetnih nasvetov in strokovnih člankov, da ne gre zgolj za "debatni klub". Vpis je brezplačen. Ne razumem gostinca, ki se ne bi želel vpisati, če nič ne izgubi. Članstvo je 10-12.000 na leto, kar pomeni 1.000 SIT na mesec. Čudim se tistim, ki menijo, da je to draga reklama za lokal... Mislim, da bo ščasoma vse več prijavljenih, ko bodo videli, da gre zares. Upam! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

24. feb 2002 12:14

Jernej! Hvala za pojasnilo! Zdaj vemo kako in kaj! Vsak nas obisk v gostinskem lokalu naj tudi sluzi v akvizicijo za vclanjevanje lokala v Kulinaricno Slovenijo! Tudi jaz upam! In tudi za njihovo prisotnost na teh straneh! Lep pozdrav vsem Henri Henri Ratej

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. feb 2002 12:20

Pred časom smo v ta namen imeli narejeno "vizitko" z vabilom gostincu in zaprosili obiskovalce, če bi dali na mizo v lokalu, v katerega gredo. Nakar smo dobili kritiko, češ da zahtevamo brezplačne akviziterje. Zato sem vizitko umaknil, jo bom dal pa nazaj. Ne razumem, zakaj nekdo, ki je pripravljen pomagati, tega ne bi smel. Tisti, ki pa ne ćeli, mu ni treba. Hm, vizitko bom dal nekam nazaj, da si lo bo lahko vsak tiskal, če bo želel. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

24. feb 2002 14:46

Ne vem za katero gostilno gre. Mogoče bi lahko povedal tudi svoje mnenje. Sicer pa ima vsak obiskovalec svojo lastno izkušnjo v zvezi z določenim lokalom. V kolikor se v tem primeru pritožuje lastnik lokala, se pač mora zavedati, da ima gost vedno prav, pa čeprav se sam s tem sploh ne strinjam. Marsikatero prepotentno, objestno, domišljavo, naduto, hohštaplersko in snobovsko rit bi bilo potrebno poslati tja kamor sodi. Po drugi strani pa vemo, da v gostinskem lokalu delajo ljudje, od kuharja do snažilke, ki so za svoje delo dobro usposobljeni, vendar kljub temu so samo ljudje. Tega se mora lastnik dobro zavedati in jih vzeti v zaščito, če se znajdejo v precepu zgoraj omenjenih neobjektivnih strank. Vsak gostinski obrat, ki mu je mar za svojo prihodnost, ima delo organizirano tako ,da so gostje zadovoljni s ponujenimi uslugami, zato se kritike ne bi smeli bati. Res pa je tudi nekaj. Ne moremo drug drugega samo hvaliti, kajti tako dajemo potuho samemu sebi in drug drugemu, napredka pa tako ni in na koncu gostu lahko ponudimo samo še toplo pivo in hladno juho. V trenutku, ko nas samo hvalijo, nas mora počasi začeti skrbeti. marjan zajc

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

24. feb 2002 17:08

JERNEJ! Z veseljem bi si stiskala vizitko Kulinarične Slovenije. Torej sem "ZA", da se vrne na spletno stran! Pozdrav! Svetlana svetladom

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. feb 2002 17:13

Vizika je še vedno na strani http://www.kulinarika.net/vizitka.html samo Bojan bo moral popraviti telefonsko in dodati še mobitel. Bojan? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti